Konkurs fotograficzny! Na zdjęcia ciekawych, kwitnących odmian lilii, przedstawiających piękne okazy kwiatów w 2022 roku

Drodzy Działkowcy,

Wzorem minionych lat, także w roku bieżącym, ogłaszamy konkurs fotograficzny na zdjęcia ciekawych kwitnących odmian prezentujących piękne okazy uprawianych przez działkowców lilii.

Zasady konkursu :

Każdy działkowiec z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Okręgu Świętokrzyskiego PZD może przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: swietokrzyski@pzd.pl do 10 zdjęć jego zdaniem najciekawszych, kwitnących odmian uprawianych przez niego lilii.

W zgłoszeniu należy podać nazwę lilii lub grupę (azjatycka, trąbkowa, mieszaniec czy tylko gatunek), wysokość okazu – pędu oraz jednozdaniowe uzasadnienie jej zgłoszenia do konkursu – kolorystyka, kształt kwiatu itp. W przekazanych informacjach prosimy także o podanie nazwy ROD, w którym rośnie wysłana do konkursu lilia. Całości winna dopełnić zgoda na publikację danych osobowych zgłaszających – wymagana celem ogłoszenia wyników konkursu i jego laureatów.

Termin zgłaszania zdjęć lilii do konkursu: od 15 lipca do 10 sierpnia.

Komisja konkursowa w dniach 16-19 sierpnia br. dokona przeglądu  i oceny zgłoszonych fotografii i 25 sierpnia na stronie internetowej Okręgu ogłosi jego wyniki – zdjęcia wybranych lilii wraz z listą laureatów. Wszyscy laureaci zostaną także powiadomieni indywidualnie.

Także i w roku bieżącym przewidziane są nagrody dla zwycięzców oraz osób biorących udział w konkursie. Będą to publikacje poświęcone ogrodnictwu oraz ciekawe, atrakcyjne rośliny do wysadzenia na działce.

Gorąco zachęcamy działkowców do udziału w konkursie! Pochwalmy się swoimi liliami!

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.